Persbericht Ride for the Roses

Persbericht: Ride for the Roses 2010
Komende januari zal alweer voor de 6e keer de Ride for the Roses worden gehouden op Curaçao. Ook deze editie is voor een ieder toegankelijk. Door mee te doen betuigen jaarlijks duizenden deelnemers hun steun aan de strijd die de naar schatting 5000 kankerpatienten op Curacao dagelijks strijden. De voorbereidingen voor deze 6e editie zijn inmiddels in alle hevigheid losgebarsten. Ook dit jaar zal de organisatie er weer alles aan doen om voorgaande edities te overtreffen.
Dit jaar is er gehoor gegeven aan de wens van de wedstrijdwielrenner om ook een bijdrage te kunnen leveren. Hiervoor is een apart evenement, the Uphill Challenge, in het programma opgenomen.

Programma
Het programma is al lang niet meer een Ride alleen. Aan de vooravond van de Ride wordt traditiegetrouw een fundraising veiling diner gehouden voor sponsoren en genodigden. Ook dit jaar zijn de te veilen items weer buitengewoon divers en exclusief. Naast de Ride op de fiets zijn de Walk for the Roses en de Swim for the Roses inmiddels ook niet meer weg te denken. De Ride behelst een tocht over de geasfalteerde openbare weg van 60, 40 of 15 kilometer, danwel een zeer lastig, maar wonderschoon 30 kilometer lang off-road Mountainbike parcours. De route gaat door de zoutpannen van Jan Thiel en over het Caracasbaai schiereiland. De Swim is een veilige openwater swim van ruim 2,5 kilometer van Zanzibar, Jan Thiel langs de Curaçaosche zuidkust naar Wet ‘n Wild op het seaquariumbeach. Wegens het enorme deelnemersaantal verleden jaar wordt dit jaar het parcours van de Walk verlegd, zodat de fietsers en de wandelaars elkaar niet meer in de weg zitten.

Nieuw in het programma dit jaar is de ‘Uphill Challenge’. Voor een toelichting op dit evenement zie www.uphillchallenge.com.

Het volledige programma van alle activiteiten is hieronder weergegeven;
16 januari 17:00 – 22:00 The Uphill Challenge, Fort Nassau
23 januari: 19:00 – laat fundraising veilingdiner in het Renaissance Hotel
24 januari: 07:00 start van de Walk for the Roses vanaf Brionplein
08:00 start van de Ride for the Roses vanaf Wet ‘n Wild
09:00 – 15:00 braderie op het strand van Wet ‘n Wild
10:00 – 1500 aanvang podium programma met entertainment en raffle
12:00 start van de Swim for the Roses vanaf Zanzibar
12:45 – 13:30 aankomst zwemmers bij Wet ‘n Wild

Oorsprong
De Ride werd voor het eerst in 1997 in Austin, Texas gehouden. Zevenvoudig Tour de France winnaar Lance Armstrong had samen met enkele vrienden de traditie om ieder voorjaar een tocht door de heuvels van Texas te fietsen. De winnaar kreeg geen geld, maar een bos rode rozen. Na de diagnose teelbalkanker bij Armstrong voelde hij zichzelf aangesproken anderen te steunen in hun strijd tegen kanker. Met de hulp van zijn vrienden richtte hij de Lance Armstrong Foundation op en werd de jaarlijkse fietstocht omgedoopt in de Ride for the Roses. Iedereen kon meedoen, het wedstrijdelement werd achterwege gelaten. Het doel was geld inzamelen voor kankeronderzoek en steun te betuigen aan een ieder in de strijd tegen kanker.

Doelstellingen
De doelstellingen van de Ride for the Roses op Curaçao zijn tweeledig. Ten eerste wordt er zoveel mogelijk geld ingezameld voor het goede doel en de strijd tegen kanker en daarnaast is het creëren van awareness op Curaçao omtrent de ziekte kanker een doel. Curd Evertsz, van de stichting Ride for the Roses Curaçao verklaart; “Curaçao heeft ongeveer 5000 patiënten die aan enige vorm van kanker lijden. Met het organiseren van de Ride, de Walk en de Swim for the Roses en dit jaar ook de Uphill Challenge proberen we een ieder hiervan bewust te maken. Deelnemers laten, door te participeren in één van de evenementen zien dat deze patiënten niet alleen staan in hun strijd. Met ons allen vechten we om deze ziekte te overwinnen. Patiënten leveren iedere dag strijd. Wij kunnen ze een moreel steuntje in de rug bieden.” Everts vervolgt; “Daarnaast is geld tegenwoordig onontbeerlijk in iedere strijd die geleverd wordt. Met de eerdere 5 edities van de Ride is er in totaal al meer dan 1 miljoen gulden netto opgebracht, geld dat het dit jaar 60 jaar geworden Prinses Wilhelmina Fonds hard nodig heeft. Alles te danken aan de massale opkomst van de deelnemers, aan onze sponsoren, aan de kopers op het veilingdiner en uiteraard aan onze talloze vrijwilligers.”

Groei
Vanaf de eerste editie in 2005, met zo’n 250 deelnemers in de stromende regen, is de Ride for the Roses ieder jaar groter geworden. Hoofdsponsor ORCO-Bank was meteen vanaf het moment dat ze werd benaderd enthousiast en is door de jaren heen met het evenement meegegroeid.

Afgelopen jaar hebben meer dan 4000 deelnemers, ongeveer 3 procent van de totale bevolking van ons eiland, hun actieve steun betuigd door deel te nemen. Een hart onder de riem voor alle patienten die iedere dag weer strijd leveren.

Tags:

Dit bericht is geplaatst op Sunday, November 22nd, 2009 at 9:33 pm en is geplaatst in de category Media. U kunt alle reacties op dit bericht volgen d.m.v. de RSS 2.0 feed. U kunt een reactie plaatsen, of een trackback van uw eigen website.

Plaats een reactie


XHTML: U kunt deze tags gebruiken:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Sponsors

slide1 slide2 slide3 slide4 slide5 slide6 slide7 slide8 slide9 slide10 slide11 slide12 slide13

Klik hier om naar de sponsor pagina te gaan

Aanmelden

Meld u nu aan voor onze nieuwsbrief.





Contact informatie

Als u vragen of opmerkingen heeft dan kunt u gerust contact met ons opnemen.


Tel: +(5999)5100299
Email: contact@ridefortheroses.net


Volg ons ook via Twitter, Flickr & meer!

De #amstelcuracaorace heeft nu ook het Nederlandse talent Rabobank-renner Bauke Mollema aan de start. 1 week ago